Djokovic învins la zero de către ,,Matadorul” Nadal
De Mihai Popan - duminică, 11 octombrie în categoria Sport
75

Distribuie pe rețelele de socializare

Întâlnirea a douăzeci și șaptea din cadrul unei finale de Grand Slam, disputată între Rafael Nadal și Novak Djokovic, se încheie cu victoria spaniolului. Spectacolul de tenis începe încă din primul break, care este câștigat de către Rafa Nadal.

Ambii jucători aplică serviciul plus unu, care este o tactică cheie în jocul de tenis. Reușitele celor doi jucători s-au împărțit de la începutul partidei, iar spaniolul, Rafael Nadal câștigă primele două game-uri ale meciului.

Spaniolul domină primul set al meciului, pe care-l câștigă cu scorul de 6-0.

În cel de al doilea set, sârbul a prezentat o prestație mult mai bună și a revenit în joc, dar într-un final spaniolul se impune cu scorul de 6-2.

Djokovic începe bine setul al treilea și câștigă primul break al partidei, dar fără niciun rezeultat vizibil, iar într-un final Rafael Nadal este câștigătorul turneului „Roland Garros”.

Sursă foto: eurosport