French Open-Semifinalele
De Mihai Popan - joi, 08 octombrie în categoria Sport
48

Distribuie pe rețelele de socializare

Stefanos Tsitsipas își ia revanșa împotriva rusului Andrey Rublev. După ce a pierdut meciul din campionatul de tenis din Germania de la Hamburg împotriva acestuia, grecul Tsitsipas se califică în semifinalele turneului de tenis ,,French Open”. Jucătorul de tenis din Grecia nu i-a dat nicio șansă rusului, câștigând partida cu scorul de 3-0.

Novak Djokovic îl descalifică pe spaniolul Pablo Carreno-Busta. Meciul începe bine pentru spaniol, care câștigă primul set cu scorul de 6-4. Momentele de tensiune în urma câștigării primului set al partidei de către Busta, îl motivează pe Djokovic și câștigă următoarele trei seturi cu scorurile de 6-2, 6-3 și 6-4.

Jucătoarea de tenis din Cehia, P. Kvitova o elimină pe Laura Siegemund în doar două seturi, pe care le câștigă cu scorul de 6-3.

Derby-ul american disputat între Danielle Collins și Sofia Kenin se încheie cu calificarea lui Kenin, după o partidă echilibrată în care ambele jucătoare au avut șanse egale de a se califica mai departe.