Cine a dus Cupa UEFA League 2019/2020 acasă?
De Daiana Toma-Cioran - sâmbătă, 22 august în categoria Sport
53

Distribuie pe rețelele de socializare

Câștigătorul Cupei s-a decis aseară, 21 august, prin meciul dintre Sevilla și Inter. Sevilla, câștigă cu scorul de 3:2 și pleacă acasă cu marele premiu, Cupa UEFA League.

În primele minute din prima prima repriză, mai exact în minutul 5, scorul este modificat la 0:1 pentru Inter. Romelu Lukaku trimite mingea direct în poartă, trecând pe lângă Bono, portarul echipei adversare.

Sevilla nu se lasă doborâtă și modifică și aceasta scorul. Luuk de Jong țintește mingea în plasă, cu capul, de două ori. Scorul este de 2:1.

Diego Godin (Inter) a intrat în acțiune și înscrie un gol pentru echipa sa. Scorul se modifică la 2:2.

Ultimul gol, care a decis câștigătorul finalei, a fost dat din pur noroc pentru echipa Sevillei. Romelu Lukaku (Inter), cel care a înscris primul gol din această finală, și-a dezamăgit echipa dând un gol în propria poartă!