De Mihai Popan - luni, 28 septembrie în categoria Sport
40

Distribuie pe rețelele de socializare

Rezultatele etapei Ligii a II-a de fotbal:

Meciul dintre Metaloglobus București și U Cluj se termină 0-0, după o partidă în care ambele echipe au avut șanse egale de a câștiga. În urma acestei etape,  U Cluj ocupă poziția nouă a clasamentului.

Dunărea Călărași se impune în partida disputată cu Petrolul Ploiești cu scorul de 1-0. Golul victorie este înscris de mijlocașul echipei Dunărea Călărași, Alexandru Ciucur, în minutul 84 al partidei.

Surpriza acestei etape este victoria obținută de echipa ACSF Recea împotriva fostului lider al clasamentului, Rapid București. Prima repriză debutează cu golul lui Catalin Hlistei (Rapid București), din minutul 19. În urma unui contraatac al echipei maramureșene, Marius Coman egalează în minutul 67 al meciului. În minutul 84 ACSF Recea trece în avantaj datorită golului înscris din penalty de către Marius Coman. Meciul dintre cele două echipe se termină 2-1 pentru ACSF Recea.

Aerostar Bacău obține prima victorie de la debutul noului sezon, împotriva echipei Csikszereda Miercurea Ciuc. Scorul final al partidei se încheie 3-2 pentru Aerostar Bacău.

Derby-ul din Timișoara din această etapă se încheie cu victoria echipei ASU Poli Timișoara, care ocupă primul loc al clasamentului Ligii a II-a.

CSM Reșița se află la a doua victorie de la începutul campionatului, victorie obținută în partida disputată cu Gloria Buzău. În urma acestei etape, CSM Reșița urcă pe poziția zece a clasamentului Ligii.

CS Mioveni câștigă meciul disputat în deplasare cu Pandurii Tg. Jiu, cu scorul de 2-1.

Turris Turnu Măgurele se impune cu scorul de 3-2, în partida disputată cu Concordia Chiajna.

Ultimul meci al acestei etape se va disputa mâine, între echipele Fc U Craiova și CSM Slatina, de la ora 19:00.