FCSB este eliminată din preliminariile Europa League
De Mihai Popan - joi, 24 septembrie în categoria Sport
50

Distribuie pe rețelele de socializare

FCSB a fost învinsă de Slovan Liberec, cu scorul de 2-0, în turul trei din Europa League. Echipa roș-albaștrilor, printre membrii căreia au fost depistate de-a lungul ultimelor săptămâni mai multe cazuri de COVID-19, a fost eliminată de echipa din Serbia.

Fără primul unsprezece inițial, FCSB nu a putut să facă față în partida disputată cu Slovan Liberec. Accidentarea atacantului roș-albaștrilor, Kuranovic, din minutul 10 al partidei, a redus șansele de calificare pentru FCSB.

Echipa din Serbia marchează în minutul 64, prin reluarea cu capul al lui Yusuf Helal, după un corner executat de Mosquera, iar în ultimele minute ale celei de a doua reprize, Slovan Liberec închide tabela partidei prin golul marcat de Rabusic.

Sursa foto: impact.ro