Turneul de tenis de la Roma-Finalele categoriilor ATP și WTA simplu
De Mihai Popan - luni, 21 septembrie în categoria Sport
32

Distribuie pe rețelele de socializare

Simona Halep se califică în finala turneului de tenis de la Roma după partida disputată cu Garbine Muguruza. Adversara din Spania îi crează dificultăți lui Halep și se impune cu scorul de 6-4 în cel de al doilea set. Ultimul set este câștigat de S. Halep, iar scorul final al meciului se încheie 2-1 pentru sportiva României.

Karolina Pliskova (locul 4 WTA) câștigă partida disputată cu jucătoarea de tenis din Cehia, Marketa Vondrousova cu scorul de 2-0 și va juca finala turneului de la Roma cu Simona Halep, azi de la ora 15:30.

Sârbul Djokovic se califică în finala turneului de la Roma în urma meciului disputat cu norvegianul Casper Ruud, pe care-l câștigă cu scorul de 2-0.

Novak Djokovic va juca finala cu argentinianul Diego Schartzman, azi de la ora 18:00.