vineri, 23 octombrie
Turneul de la Roma-Simona Halep se califică în semifinale după partida disputată cu Yulia Putintseva
De Mihai Popan - sâmbătă, 19 septembrie în categoria Sport
25

Distribuie pe rețelele de socializare

Simona Halep obține calificarea în semifinalele turneului de la Roma în urma partidei disputate cu jucătoarea de tenis din Kazakhstan, Yulia Putintseva. Meciul dintre cele două sportive a durat 49 de minute, iar ambele seturi au fost câștigate de Halep cu scorul de 6-2 și 2-0.

Jucătoarea din Kazakshtan a primit îngrijiri medicale pe parcursul partidei din cauza unor probleme simțite în zona lombară.

Sportiva de tenis a României va juca în semifinală cu câștigătoarea partidei dintre Victoria Azarenka și Garbine Muguruza.

Până în momentul de față Simona Halep nu a pierdut niciun set la turneul de tenis de la Roma.