Semifinalele decisive a Ligii Campionilor
De Daiana Toma-Cioran - miercuri, 19 august în categoria Sport
23

Distribuie pe rețelele de socializare

Prima semifinală a Ligii Campionilor 2019/2020 a avut loc aseară, 18 august la ora 22:00.

Meciul s-a desfășurat între PSG și RB Leipzing cu o victorie a PSG-ului. Este prima lor calificare în Finala Champions League. Vor lupta pentru trofeu cu toate puterile.

Marquinhos trimite mingea direct în plasă, astfel marcând scorul de 1:0 în minutul 13. Al doilea gol a fost șutat de către Angel di Maria, în minutul 42, mingea fiind pasată de către Neymar. Ultimul, dar nu cel din urmă, golul care definește câștigătorul este executat de către Juan Bernat, în minutul 57, nu mult după ce a început a doua repriză. Portarul rămâne uimit de centrarea lui cu capul, direct în poartă.

PSG se bucură de victoria înscrisă de scorul 3:0. Vor lua victoria acasă și se vor pregăti de finală.

Ultima semifinală, va avea loc astăzi, de la ora 22:00 între Lyon și Bayern. Vom afla cine va lupta contra PSG în finala din această lună.

Bayern Munchen este pe val în acest an, eliminând din lupta pentru cupă toate echipele adverse cu care a jucat. Cel care iese în evidență este meciul cu Barcelona, cu gloriosul scor de 8:2.

Însă, și Lyon se poate arăta invingătoare în această semifinală. Ea a reușit să elimine Manchester City.