De Mihai Popan - duminică, 13 septembrie în categoria Sport
13

Distribuie pe rețelele de socializare

Rezultatele acestei etape ale Ligii a II-a de fotbal:

Rapid București câștigă partida jucată în deplasare cu CSM Slatina cu scorul de 3-0. Marcatorii meciului au fost Radu Crișan (minutul 13), Cătălin Hlistei (minutul 39, gol înscris din penalty) și Marian Drăghiceanu (minutul 64, din penalty).

Dunărea Călărași, liderul clasamentului, pierde partida jucată cu Fc U Craiova cu scorul de 2-1.

CSM Reșița se impune împotriva celor de la Aerostar Bacău cu scorul de 1-0.

ACS Comuna Recea pierde partida jucată acasă cu ACS Viitorul Tg. Jiu. Cel de al treilea gol înscris de echipa din Recea din minutul 87 a adus speranțele egalării, dar în final echipa din Tg. Jiu se impune cu scorul de 4-3.

Concordia Chiajna obține egalul în meciul disputat cu Metaloglobus București.

Meciul dintre Unirea Slobozia și CS Mioveni se termină 0-0.

Ultimul meci al acestei etape a fost între Gloria Buzău și U Cluj. Meciul se încheie prin victoria celor de la Gloria Buzău cu scorul de 2-1.