ACS Comuna Recea pierde în deplasarea de la Călărași
De Mihai Popan - sâmbătă, 05 septembrie în categoria Sport
33

Distribuie pe rețelele de socializare

ACS Comuna Recea pierde meciul disputat în deplasare cu Dunărea Călărași. Prima repriză a meciului se încheie cu golul înscris de mijlocașul echipei Dunărea Călărași, Alexandru Ciucur, din minutul 25. A doua repriză este culminantă pentru formația maramureșeană care pierde partida de la Călărași cu scorul de 3-0. Ultimele două goluri au fost înscrise de către mijlocajul Mădălin Calu, în minutele 50, respectiv 68 ale partidei.

ACS Comuna Recea se află la a doua înfrângere consecutivă, de la debutul în Liga a II-a, jucat cu Csikszereda Miercurea Ciuc, pe care-l pierde cu scorul de 1-0. Următorul meci al formației din Recea este cu Șirineașa, iar partida se va juca pe Stadionul Central ACS Comuna Recea.